Ospravedlňujeme sa, ale v súčasnej dobe nie je možné nakúpiť digitálne a fyzické tovary naraz.

Ludwig van Beethoven : Smetanovo kvarteto / Kompletní smyčcové kvartety

Dátum vydania 28.08.2020
Typ balenia CD BOX
Nosič / počet CD / 7
Cena na eshopu
1 079 Kč s DPH původní cena: 1 199 Kč sleva: 10%
SKLADOM dodanie do troch dní
Osoby Ludwig V. Beethoven
Sólisti Lubomír Kostecký, Jiří Novák, Milan Škampa, Antonín Kohout
Nástroje housle, viola, violoncello
EAN 0099925428327

Integrální nahrávka Beethovenových kvartetů pořízená Smetanovým kvartetem v Praze pro Nippon Columbia.
Vychází poprvé pro celý svět.

Tracklist:

Ludwig van Beethoven – smyčcové kvartety op. 18 č. 1–6 (F dur, G dur, D dur, c moll, A dur, B dur), op. 59 č. 1–3 „Razumovský“ (F dur, e moll, C dur), Es dur op. 74, f moll op. 95 „Serioso“, Es dur op. 127, B dur op. 130 s Velkou fugou op. 133, cis moll op. 131, a moll op. 132, F dur op. 135, F dur Hess 34 (úprava Klavírní sonáty F dur op. 14/1)

Smetanovo kvarteto:
Jiří Novák – 1. housle
Lubomír Kostecký – 2. housle
Milan Škampa – viola
Antonín Kohout –violoncello

Smetanovo kvarteto patří k souborům, které si rozhodně zaslouží označení „legendární“. Soubor po více než čtyři desetiletí (1945–1989) křižoval nejslavnější světová pódia a získal si výjimečné postavení a nadšení publika zvláště ve Velké Británii, USA a Japonsku. „Smetanovci“ se (mj. díky rozhodnutí hrát veškerý repertoár zpaměti) dopracovali k dokonalé souhře a nebývalé flexibilitě ve vedení jednotlivých hlasů. Beethovena studovali a prováděli od prvních let své existence, po Smetanovi byl jejich nejhranějším autorem a od roku 1978 měli na repertoáru celé jeho kvartetní dílo. Některá z jeho děl studovali i více let, než je uvedli na koncertním pódiu. V letech 1976–1985 pak v Praze se supraphonským nahrávacím týmem uskutečnili olbřímí projekt integrální beethovenské nahrávky pro japonskou společnost Nippon Columbia. Za poslední desetiletí se sice mnohé změnilo na poli interpretačním i technickém, Beethoven Smetanova kvarteta však rozhodně není žádné „muzeum“; živost a dynamičnost jejich projevu je stejně strhující i pro dnešního posluchače. Nahrávka pečlivě zremasterovaná z původních analogových pásů zde vychází poprvé mimo Japonsko.
Obsahuje voucher ke stažení nahrávky v Hi-Res 24 bit / 192 kHz.

  Zasielanie noviniek, akcií a zliav prednostne na Váš email!
Odoslať

Copyright © 2019 Bontonland.cz.Všechna práva vyhrazena.
Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo problémy se zobrazením našich stránek, kontaktujte nás.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.