Ospravedlňujeme sa, ale v súčasnej dobe nie je možné nakúpiť digitálne a fyzické tovary naraz.

Pražský Výběr : Straka v hrsti

Dátum vydania 06.04.2018
Typ balenia CD obal
Nosič / počet CD / 1
Interpret PRAŽSKÝ VÝBĚR
Cena na eshopu
249 Kč s DPH
SKLADOM dodanie do troch dní
Provedení Jubilejní edice
EAN 0099925605728

Album z roku 1988 / 2018 reedice

Tracklist:

1 Hrabě X
2 Na Václavském Václaváku
3 Straka V Hrsti
4 Pražákům Je Hej
5 Můj Koníček
6 Bangabasava
7 S. O. S.
8 Zubatá
9 Tango Ropotámo
10 Proč Jen Já
11 Nádraží

Najít nahrávku s pohnutějším osudem je docela těžké: Straka v hrsti se stala dokladem velkého talentu hudebníků a stupidity komunistického systému. I přes značný počet nejrůznějších historek kolem ohromného úspěchu, následných restrikcí, ba i zásahů pendreků příslušníků VB na silně excentrických koncertech, je na Strace určitě stále nejpodstatnější muzika. Nepochybně ovlivněná lecčím snad novovlnním, ale především založená na překvapivých nápadech, značné kompoziční a instrumentální zdatnosti i textech s nečekaně až dadaistickým dopadem.
Pánové Čok, Hrubeš, Kocáb a Pavlíček + Tomek byli sice na pódiu všelijak nastrojeni a maskováni, ale tím hitovost songů nezačínala. Hrabě X, Na václavským Václaváku, Pražákům je hej, Zubatá, Proč jen já nebo Tango Ropotámo, ale vlastně všechny z kazet národem sjížděné písně, jsou totiž dodnes výborným svědectvím toho (ne)času. Pod názvem nepříliš valné litrovky vína se odehrálo něco kvalitou sympaticky provokativního, čímž spoluvyvolávajícího proslulý likvidační článek „Nová vlna se starým obsahem“, zahajující další tažení proti svobodě v muzice. Straka v hrsti 2012: všichni ji dobře známe, ale i letos je to nářez.
Zvukově remasterovaná reedice kultovního českého rockového alba!

Další hudba a filmy od PRAŽSKÝ VÝBĚR
  Zasielanie noviniek, akcií a zliav prednostne na Váš email!
Odoslať

Copyright © 2019 Bontonland.cz.Všechna práva vyhrazena.
Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo problémy se zobrazením našich stránek, kontaktujte nás.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.